Ligowe zwycięstwo

W niedzielę 2 lutego na hali ZSP w Mazańcowicach odbył się mecz I Ligi Badmintona Grupy Południowej pomiędzy drużynami BKB SET Mazańcowice – ABRM Zakopane. Najpierw do rywalizacji przystąpiły gry pojedyncze, punkty dla BKB SET zdobyli Jakub Waloszek, Michał Szczypka i Julia Piwowar. W grach podwójnych tylko chłopcy Jacob Toczek i Michał Szczypka „urwali” punkt przeciwnikom. Przysłowiową „kropkę nad i” postawił mikst Piotr Wiercigroch i Julia Piwowar, przypieczętowując zwycięstwo BKB SET Mazańcowice 5:2.
Aktualnie jesteśmy na trzeciej pozycji w tabeli, do rozegrania zostały nam jeszcze dwa spotkania, z Domeckiem i Niepołomicami, więc każde zwycięstwo, tym bardziej na własnym terenie cieszy – podkreśla trener Bartosz Pietryja.

BKB SET MAZAŃCOWICE – ABRM ZAKOPANE 5:2
Jakub WALOSZEK – Zbigniew SZCZERBA 15:7; 15:6
Michał SZCZYPKA – Wojciech GALICA 15:9; 15:6
Justyna BIERNOT – Katarzyna MACEDOŃSKA 9:15; 8:15
Julia PIWOWAR – Elżbieta JANICKA 15:7 ; 15:7
Michał SZCZYPKA / Jacob TOCZEK – Wojciech GALICA / Zbigniew SZCZERBA 15:5 ; 15:11
Justyna BIERNOT / Małgorzata MUSZYŃSKA – Elżbieta JANICKA / Katarzyna MACEDOŃSKA 14:15 9:15
Piotr WIERCIGROCH / Julia PIWOWAR – Krzysztof WIŚNIOWSKI / Klaudia WIŚNIOWSKA 15:11; 15