Julia i Michał z medalami OOM

W miniony weekend (13-15.05.2022) w Białymstoku odbywała się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Dla badmintonistów są to Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U17)
Dwa brązowe medale wywalczyli zawodnicy Beskidzkiego Klubu Badmintona SET.
Na najniższym stopniu w grze pojedynczej chłopców stanął Michał Szczypka, natomiast drugi brązowy medal przypadł Julii Piwowar w grze podwójnej dziewcząt (w parze z Julią Stankiewicz UKS Hubal Białystok).

Oboje grali także drugie gry podwójne – Michał w grze mieszanej z Emilią Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin) a Julia z Janem Frańczakiem (UKS Hubal Białystok), gdzie po zaciętej walce w ćwierćfinale musieli uznać wyższość przeciwników z Poznania i Białegostoku.

Jesteśmy bardzo dumni, zachwyceni ich postawą, profesjonalizmem oraz determinacją w dążeniu do postawionych przez siebie celów, widać, że ciężka praca nie idzie na marne – podsumował trener Bartosz Pietryja.

Następny cel to Mistrzostwa Polski Elity, zmierzyć się wówczas będą z starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami, co będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów ze Śląska.